Double Tournament with Naga

Held July 2, 2023, players 68 and 7 sessions.

Russia

ONLINE

Russia (62) Turkey (1)
# Name Scores Tenhou From
1 Elshankin Andrey Elshankin A. Elshankin Andrey 261.3 Expert I Ivanovo
2 Polyakov Kirill Polyakov K. Polyakov Kirill 240.9 五段 / Novice II Kirov
3 Kim Valeriya Kim V. Kim Valeriya 184.4 Novosibirsk
4 Kim Sofiya Kim S. Kim Sofiya 182.6 二段 Novosibirsk
5 Antonov Evgeny Antonov E. Antonov Evgeny 172.5 三段 / Saint I Moscow
6 Danilov Aleksandr Danilov A. Danilov Aleksandr 168.9 二段 / Expert III Moscow
7 Serdyukov Egor Serdyukov E. Serdyukov Egor 131.1 Expert I Omsk
8 Marchenko Nikolai Marchenko N. Marchenko Nikolai 124.2 四段 Zhukovsky
9 Andriushchenko Dmitry Andriushchenko D. Andriushchenko Dmitry 120.7 Expert I Novorossiysk
10 Sapozhnikov Aleksandr Sapozhnikov A. Sapozhnikov Aleksandr 111.8 二段 / Master II Kirov
11 Bogachev Pavel Bogachev P. Bogachev Pavel 105.8 五段 Moscow
12 Shashkin Yurii Shashkin Y. Shashkin Yurii 102.9 Nizhny Novgorod
13 Titova Elena Titova E. Titova Elena 102.4 Novosibirsk
14 Lavreniuk Irina Lavreniuk I. Lavreniuk Irina 98.9 Moscow
15 Zhuikov Dmitrii Zhuikov D. Zhuikov Dmitrii 98.8 Turkey
16 Goncharenko Alexandr Goncharenko A. Goncharenko Alexandr 96.8 六段 Novosibirsk
17 Mishakova Lubov Mishakova L. Mishakova Lubov 93.5 三段 / Master I Moscow
18 Aleshin Sergey Aleshin S. Aleshin Sergey 80.9 七段 Moscow
19 Borzonogov Vitaly Borzonogov V. Borzonogov Vitaly 75.8 三段 / Expert III Arkhangelsk
20 Grishin Viktor Grishin V. Grishin Viktor 69.6 六段 Vidnoye
21 Pinigin Igor Pinigin I. Pinigin Igor 50.9 三段 Khanty-Mansiysk
22 Matveeva Alyona Matveeva A. Matveeva Alyona 28.5 Master I Barnaul
23 KLIMOV Andrey KLIMOV A. KLIMOV Andrey 27.8 Moscow
24 Suslova Anastasiya Suslova A. Suslova Anastasiya 22.5 Novosibirsk
25 Petsilyak Igor Petsilyak I. Petsilyak Igor 16.9 Moscow
26 Chesalov Danil Chesalov D. Chesalov Danil 15.1 Expert II Nizhny Novgorod
27 Zadiran Anatolii Zadiran A. Zadiran Anatolii 11 六段 Moscow
28 Ryabov Aleksandr Ryabov A. Ryabov Aleksandr 7.9 五段 / Master I Moscow
29 Biryukov-Romanov Danil Biryukov-Romanov D. Biryukov-Romanov Danil 2.6 三段 / Master II Yanino-1
30 Solyakov Pavel Solyakov P. Solyakov Pavel -8.8 初段 Perm
31 Grishin Aleksei Grishin A. Grishin Aleksei -10.8 三段 Penza
32 Potapov Pavel Potapov P. Potapov Pavel -12.2 Barnaul
33 Kurmaev Renat Kurmaev R. Kurmaev Renat -13 三段 / Master II Nizhny Novgorod
34 Aleinova Irina Aleinova I. Aleinova Irina -15.1 二段 / Expert III Rostov-on-Don
35 Martynov Ivan Martynov I. Martynov Ivan -19.1 Moscow
36 Patrikeev Pavel Patrikeev P. Patrikeev Pavel -22 五段 / Expert III Moscow
37 Selifonova Aleksandra Selifonova A. Selifonova Aleksandra -22.2 Expert I Korolyov
38 Myshkin Nikita Myshkin N. Myshkin Nikita -22.3 二段 / Expert I Kirov
39 Smirnov Igor Smirnov I. Smirnov Igor -23.4 Moscow
40 Astafev Mikhail Astafev M. Astafev Mikhail -26.6 二段 Yekaterinburg
41 Telegin Sergei Telegin S. Telegin Sergei -29.2 Moscow
42 Lisikhin Alexey Lisikhin A. Lisikhin Alexey -32 Irkutsk
43 Petrova Anna Petrova A. Petrova Anna -32.6 Nizhny Novgorod
44 Goryacheva Elena Goryacheva E. Goryacheva Elena -42.5 三段 Saint Petersburg
45 Nazgaidze Viktoriya Nazgaidze V. Nazgaidze Viktoriya -45 Moscow
46 Sanzharov Roman Sanzharov R. Sanzharov Roman -51.1 Master I Barnaul
47 Solyakova Svetlana Solyakova S. Solyakova Svetlana -62.3 三段 Perm
48 Zaviyalov Anton Zaviyalov A. Zaviyalov Anton -63.1 Adept II Kirov
49 Lisikhina Liudmila Lisikhina L. Lisikhina Liudmila -63.6 Irkutsk
50 Shvedov Evgenii Shvedov E. Shvedov Evgenii -69.9 二段 / Master II Novorossiysk
51 Orlova Yuliya Orlova Y. Orlova Yuliya -79.3 Samara
52 Matrosova Natalia Matrosova N. Matrosova Natalia -79.9 Yekaterinburg
53 Чиж Владислав -82.1
54 Kuznetsova Kseniya Kuznetsova K. Kuznetsova Kseniya -82.2 Perm
55 Lebedev Evgenii Lebedev E. Lebedev Evgenii -85.3 Adept III Saint Petersburg
56 Meshin Vitaliy Meshin V. Meshin Vitaliy -93.4 Saint I Novosibirsk
57 Oparin Konstantin Oparin K. Oparin Konstantin -98.5 四段 / Expert II Moscow
58 Karyakin Aleksandr Karyakin A. Karyakin Aleksandr -98.8 Saint Petersburg
59 Karamyshev Artem Karamyshev A. Karamyshev Artem -100.7 三段 Angarsk
60 Svetlakova Anna Svetlakova A. Svetlakova Anna -106.6 1級 Kirov
61 Be Aleksandr Be A. Be Aleksandr -170.3 二段 / Adept I Yuzhno-Sakhalinsk
62 Savenkova Galina Savenkova G. Savenkova Galina -178 初段 / Adept I Moscow
63 Melkov Dmitrii Melkov D. Melkov Dmitrii -184.9 Adept III Samara
64 Gladchenko Alisa Gladchenko A. Gladchenko Alisa -227.7 Yekaterinburg
65 Substitut player Substitution -350 -
65 Substitut player Substitution -350 -
65 Substitut player Substitution -350 -
65 Substitut player Substitution -350 -