Autumn Online Tournament

Held Sept. 12, 2021, all results

Russia

Rinshan Kaihou

ONLINE

Description

Games start at 7:30 AM UTC (10:30 AM Moscow Time).

On the tournament date from 6:30 AM UTC to 7:20 AM UTC all the players should join Discord channel https://discord.gg/3e2z8Z2 and confirm that they are going to participate. Only confirmed players will be able to play in the tournament.

The tournament consists of 7 hanchans, the player who gets the highest total score (including Uma) becomes the winner of the tournament.

There is no participation fee, the tournament is free for everyone.

Tournament rules you can find there: https://mahjong.click/en/online/

Registration

It will be visible only to the administrator

Participants

# Name City Tenhou.net nickname Dan
1 Borzonogov Vitaly Borzonogov V. Borzonogov Vitaly Arkhangelsk ヴィタリー 三段 / Expert III
2 Churov Petr Churov P. Churov Petr Rostov-on-Don PEC 四段
3 Petrushchenko Sergey Petrushchenko S. Petrushchenko Sergey Moscow ドランク玄人 三段 / Expert III
4 Aleinova Irina Aleinova I. Aleinova Irina Rostov-on-Don Irinka94 二段
5 Lugovkin Mikhail Lugovkin M. Lugovkin Mikhail Ivanovo macabre Expert III
6 Kiseleva Ekaterina Kiseleva E. Kiseleva Ekaterina Kirov SPUTNiK 1級 / Adept II
7 Oselkov Dmitriy Oselkov D. Oselkov Dmitriy Ivanovo mrburgh 2級
8 Grishina Olga Grishina O. Grishina Olga Moscow Gvendola 二段
9 Dronov Aleksandr Dronov A. Dronov Aleksandr Ryazan Asco 四段
10 Shvedov Evgenii Shvedov E. Shvedov Evgenii Novorossiysk シュレーディンガ 二段 / Master II
11 Elshankin Andrey Elshankin A. Elshankin Andrey Ivanovo Шан Expert I
12 Sokolova Maria Sokolova M. Sokolova Maria Nizhny Novgorod Xena
13 Malafaia Nathan Malafaia N. Malafaia Nathan São José dos Campos Nihil
14 Lisikhina Liudmila Lisikhina L. Lisikhina Liudmila Irkutsk Pusheen 三段
15 Grigoryan Andrey Grigoryan A. Grigoryan Andrey Saint Petersburg Lover 初段 / Expert II
16 Matveeva Alyona Matveeva A. Matveeva Alyona Barnaul Sayaka-s
17 Sotnikova Anna Sotnikova A. Sotnikova Anna Kirov Lorena 二段 / Adept III
18 Kim Stanislav Kim S. Kim Stanislav Rostov-on-Don Kaiter 二段 / Expert II
19 Дмитрий Копылов Saint Petersburg Kornelia
20 Melnikova Anna Melnikova A. Melnikova Anna Samara vokinlem 三段 / Expert III
21 Denisov Evgeniy Denisov E. Denisov Evgeniy Saint Petersburg Gato71 四段 / Master I
22 Бирюков-Романов Данил Янино-1 urtow
23 Podlipaev Sergey Podlipaev S. Podlipaev Sergey Moscow q271828 三段
24 Kim Valeriya Kim V. Kim Valeriya Novosibirsk Replay 五段
25 Uryvaeva Karina Uryvaeva K. Uryvaeva Karina Krasnoyarsk Konami_ Adept III
26 Meshin Vitaliy Meshin V. Meshin Vitaliy Novosibirsk Benawi Saint I
27 Bakhtin Aleksey Bakhtin A. Bakhtin Aleksey Khanty-Mansiysk Hanomir
28 Zoldak Artem Zoldak A. Zoldak Artem Irkutsk Bismarck Master I
29 Mishakova Lubov Mishakova L. Mishakova Lubov Simferopol Yuukolch 二段
30 Лаптенок Дмитрий Moscow ONLYRAGE
31 Sanzharov Roman Sanzharov R. Sanzharov Roman Barnaul -ラバック- 二段 / Master I
32 Shashkin Yurii Shashkin Y. Shashkin Yurii Nizhny Novgorod ?!
33 Kurmaev Renat Kurmaev R. Kurmaev Renat Nizhny Novgorod Rebus 三段 / Master I
34 Носилевский Владимир Yaroslavl MeSSoR
35 Titova Elena Titova E. Titova Elena Novosibirsk Helena 二段
36 Rogozin Leonid Rogozin L. Rogozin Leonid Perm 弱いプレーヤー 三段