Spring online tournament 2018

Held April 8, 2018, players 52 and 7 sessions.

Detailed tournament statistics

Russia

Rinshan Kaihou

ONLINE

Турнир являлся по совместительству первым отборочным этапом на iormc. Результаты отборочных: https://mahjong.click/ru/iormc/2018/

Russia (45) Belarus (3) Armenia (1)
# Name Scores Tenhou From
1 Stolbova Anastasiya Stolbova A. Stolbova Anastasiya 141,800 Tyumen
2 Alekseeva Olga Alekseeva O. Alekseeva Olga 122,700 六段 / Expert III Moscow
3 Andriushchenko Dmitry Andriushchenko D. Andriushchenko Dmitry 93,900 Expert I Novorossiysk
4 Badamshin Shamil Badamshin S. Badamshin Shamil 88,400 Ufa
5 Lisikhina Liudmila Lisikhina L. Lisikhina Liudmila 83,800 Irkutsk
6 Bogachev Pavel Bogachev P. Bogachev Pavel 78,600 五段 Moscow
7 Zaychikov Dmitrii Zaychikov D. Zaychikov Dmitrii 76,800 Expert I Saint Petersburg
8 Nikolaev Leon Nikolaev L. Nikolaev Leon 75,200 Yerevan
9 Dobrynina Olga Dobrynina O. Dobrynina Olga 74,100 Adept III Irkutsk
10 Haruchka Kanstantsin Haruchka K. Haruchka Kanstantsin 73,600 Grodno
11 Chichigin Andrey Chichigin A. Chichigin Andrey 69,900 二段 Odintsovo
12 Bizhanova Raziya Bizhanova R. Bizhanova Raziya 59,400 初段 Grodno
13 Skarlat Evgeniy Skarlat E. Skarlat Evgeniy 59,100 Yekaterinburg
14 Matveeva Alyona Matveeva A. Matveeva Alyona 56,700 Master I Barnaul
15 Sychev Ivan Sychev I. Sychev Ivan 44,300 五段 Saint Petersburg
16 Poroshin Semyon Poroshin S. Poroshin Semyon 44,200 Chelyabinsk
17 Shvedov Evgenii Shvedov E. Shvedov Evgenii 41,900 二段 / Master II Novorossiysk
18 Maximov Andrei Maximov A. Maximov Andrei 28,800 Saint Petersburg
19 Shirshov Alexander Shirshov A. Shirshov Alexander 27,700 Saint Petersburg
20 Bogoradnikov Kirill Bogoradnikov K. Bogoradnikov Kirill 24,800 Irkutsk
21 Bogdanov Vladimir Bogdanov V. Bogdanov Vladimir 24,700 Saint I Moscow
22 Borzonogov Vitaly Borzonogov V. Borzonogov Vitaly 23,600 三段 / Expert III Arkhangelsk
23 Dmitriev Dmitriy Dmitriev D. Dmitriev Dmitriy 15,900 Ufa
24 Amelevich Maksim Amelevich M. Amelevich Maksim 12,200 Grodno
25 Ermolaev Alexey Ermolaev A. Ermolaev Alexey 4,500 六段 / Expert III Kirov
26 Rukavtsov Dmitry Rukavtsov D. Rukavtsov Dmitry 4,100 Moscow
27 Lemyakina Darya Lemyakina D. Lemyakina Darya 900 Novice III Perm
28 Dobrynin Maxim Dobrynin M. Dobrynin Maxim 700 Irkutsk
29 Karpov Alexandr Karpov A. Karpov Alexandr -4,500 三段 Novosibirsk
30 Oselkov Dmitriy Oselkov D. Oselkov Dmitriy -8,100 Ivanovo
31 Lisikhin Alexey Lisikhin A. Lisikhin Alexey -10,500 Irkutsk
32 Meshin Vitaliy Meshin V. Meshin Vitaliy -14,900 Saint I Novosibirsk
33 Chernykh Anastasiya Chernykh A. Chernykh Anastasiya -18,000 三段 Moscow
34 Valeev Vladislav Valeev V. Valeev Vladislav -21,300 Goryachy Klyuch
35 Mishakova Lubov Mishakova L. Mishakova Lubov -22,400 二段 / Master I Moscow
36 Suslova Anastasiya Suslova A. Suslova Anastasiya -29,400 Novosibirsk
37 Substitut player Substitution -44,000 -
38 Kim Oleg Kim O. Kim Oleg -49,400 Expert III Perm
39 Kalinin Sergey Kalinin S. Kalinin Sergey -50,400 Saint Petersburg
40 Strelkov Pavel Strelkov P. Strelkov Pavel -51,600 Novosibirsk
41 Merkulov Grigoriy Merkulov G. Merkulov Grigoriy -62,300 Tomsk
42 Rogozin Leonid Rogozin L. Rogozin Leonid -64,200 二段 Perm
43 Elchenko Yuliya Elchenko Y. Elchenko Yuliya -69,000 Moscow
44 Substitut player Substitution -75,000 -
45 Tkachenko Nikita Tkachenko N. Tkachenko Nikita -78,900 Moscow
46 Khrustalev Arseniy Khrustalev A. Khrustalev Arseniy -90,800 Expert II Novorossiysk
47 Mishakov Dmitriy Mishakov D. Mishakov Dmitriy -91,500 三段 / Expert I Moscow
48 Dobrynin Denis Dobrynin D. Dobrynin Denis -122,800 Irkutsk
49 Zabara Maria Zabara M. Zabara Maria -123,600 Simferopol
50 Substitut player Substitution -151,400 -
51 Substitution player Substitution -152,400 -
52 Bychkova Nina Bychkova N. Bychkova Nina -200,700 Adept II Novosibirsk