Big open chiitoitsu in a small tenpai

Held March 8, 2020, all results

Kirov, Russia, EMA: 268

Kirov riichi mahjong club

EMA

Description

Address: Russia, Kirov, Oktyabr'skiy Prospekt 79В, cafe "Bol'shoy Borshch".

Entry fee is 1000 RUB.

Tournament Schedule:

7 March
9:00 - 10:00 - registration
10:00 - 11:30 - 1 hanchan
11:40 - 13:10 - 2 hanchan
13:10 - 14:10 - lunch
14:10 - 15:40 - 3 hanchan
15:50 - 17:20 - 4 hanchan
17:30 - 19:00 - 5 hanchan

8 March
10:00 - 11:30 - 6 hanchan
11:40 - 13:10 - 7 hanchan
13:10 - 14:10 - lunch
14:10 - 15:40 - 8 hanchan
15:50 - 17:20 - 9 hanchan
17:30 - 19:00 - 10 hanchan
19:00 - 19:30 - award ceremony

Registration

It will be visible only to the administrator
It will be visible only to the administrator

Participants

# Name City Dan
1 Myshkin Nikita Myshkin N. Myshkin Nikita Kirov 三段 / Expert I
2 Kiselev Maxim Kiselev M. Kiselev Maxim Novosibirsk
3 Kapger Galina Kapger G. Kapger Galina Perm 二段
4 Ermolaev Alexey Ermolaev A. Ermolaev Alexey Kirov 三段
5 Dmitriev Dmitriy Dmitriev D. Dmitriev Dmitriy Ufa 四段
6 Kosolapov Nikita Kosolapov N. Kosolapov Nikita Kirov 二段
7 Laptev Alexander Laptev A. Laptev Alexander Kirov 1級
8 Solyakov Pavel Solyakov P. Solyakov Pavel Perm 初段
9 Bukharinov Dmitriy Bukharinov D. Bukharinov Dmitriy Perm 8級
10 Kaplan Andrey Kaplan A. Kaplan Andrey Perm 二段
11 Semakov Stanislav Semakov S. Semakov Stanislav Kirov 二段
12 Petrov Aleksandr Petrov A. Petrov Aleksandr Kirov 五段
13 Khalturin Yuriy Khalturin Y. Khalturin Yuriy Kirov
14 Velikoredchanina Elena Velikoredchanina E. Velikoredchanina Elena Kirov 二段
15 Yudintsev Maksim Yudintsev M. Yudintsev Maksim Kirov 4級
16 Patrikeev Pavel Patrikeev P. Patrikeev Pavel Moscow 四段 / Master I
17 Sirotkin Dmitry Sirotkin D. Sirotkin Dmitry Moscow 五段
18 Ivshin Sergei Ivshin S. Ivshin Sergei Kirov 五段
19 Kokorin Denis Kokorin D. Kokorin Denis Kirov 初段
20 Kozlovskaya Yana Kozlovskaya Y. Kozlovskaya Yana Perm 二段
21 Vodilov Dmitriy Vodilov D. Vodilov Dmitriy Perm
22 Aleshina Anastasiya Aleshina A. Aleshina Anastasiya Kirov
23 Ermolaev Andrei Ermolaev A. Ermolaev Andrei Sarov 四段
24 Monakov Ilya Monakov I. Monakov Ilya Moscow 五段 / Master II
25 Lebedeva Elena Lebedeva E. Lebedeva Elena Sarov 二段
26 Uskova Natalya Uskova N. Uskova Natalya Perm 五段
27 Nadanyan Vladimir Nadanyan V. Nadanyan Vladimir Moscow 二段 / Adept III
28 Plyasunov Vladislav Plyasunov V. Plyasunov Vladislav Moscow 五段
29 Mokrushina Nataliya Mokrushina N. Mokrushina Nataliya Kirov
30 Badamshin Shamil Badamshin S. Badamshin Shamil Ufa
31 Kinzibaev Ernest Kinzibaev E. Kinzibaev Ernest Ufa
32 Leontiev Alexey Leontiev A. Leontiev Alexey Moscow 九段
33 Tyurnin Alexey Tyurnin A. Tyurnin Alexey Perm 二段
34 Alekseeva Olga Alekseeva O. Alekseeva Olga Moscow 五段 / Expert III
35 Panchenko Kirill Panchenko K. Panchenko Kirill Ufa
36 Telegina Maria Telegina M. Telegina Maria Yekaterinburg 二段
37 Telegin Yuriy Telegin Y. Telegin Yuriy Yekaterinburg
38 Лежин Михаил Nizhny Novgorod