Guardian of the Winds

Will be held July 13, 2024

Registered players 58

Yekaterinburg, Russia

RR

Description

links VK: https://vk.com/mahjongekb072024

~Preliminary information about the tournament~

Number of khachans: 8
Rules: EMA (as specified in the regulations, with AKA)
Number of participants: up to 60 people (!!!!!)
Dates: July 13-14, 2024
New Venue: Ekaterinburg, st. Karl Liebkhnecht, 44.
City Palace of Children and Youth Creativity. Small hall.

Tournament fee:
20.05 - 1.06: 1000 rub
2.06 - 30.06: 1500 rub
1.07 - 12.07: 2000 rub
13.07 (on the day of the tournament): 2500 rub
Transfer payment to Sberbank: Svetlana Ch.
89292120395

Regulations, exact schedule, “where to eat” and other important info will be published in the group and chat closer to the tournament.
telegram: https://t.me/+JhOZxhcRZTEzNWUy
link to VK group: https://vk.com/mahjongekb072024
We will need kits and batmats;
if anyone is ready to bring them, write to the tournament organizers:
https://vk.com/s.a.chernykh
https://vk.com/id104971670

Registration

It will be visible only to the administrator
It will be visible only to the administrator

Participants

# Name City Dan
1 Volosnikov Oleg Volosnikov O. Volosnikov Oleg Kurgan Expert I
2 Chernykh Svetlana Chernykh S. Chernykh Svetlana Yekaterinburg
3 Ryzhkin Daniil Ryzhkin D. Ryzhkin Daniil Yekaterinburg
4 Новоселова Лада Perm
5 Danilov Aleksandr Danilov A. Danilov Aleksandr Moscow 二段 / Expert III
6 Zarezin Ivan Zarezin I. Zarezin Ivan Yekaterinburg
7 Скибин Анатолий Yekaterinburg
8 Telegina Maria Telegina M. Telegina Maria Yekaterinburg
9 Goncharenko Alexandr Goncharenko A. Goncharenko Alexandr Novosibirsk 六段
10 Kim Sofiya Kim S. Kim Sofiya Novosibirsk 二段
11 Belov Timofei Belov T. Belov Timofei Yekaterinburg
12 Bretslavskaya Elena Bretslavskaya E. Bretslavskaya Elena Megion
13 Bretslavskii Viktor Bretslavskii V. Bretslavskii Viktor Megion
14 Kornienko Evgeniy Kornienko E. Kornienko Evgeniy Chelyabinsk
15 Matrosova Natalia Matrosova N. Matrosova Natalia Yekaterinburg
16 Dmitriev Dmitriy Dmitriev D. Dmitriev Dmitriy Ufa
17 Сушенцов Алексей Kirov
18 Plyasunov Vladislav Plyasunov V. Plyasunov Vladislav Moscow
19 Myshkin Nikita Myshkin N. Myshkin Nikita Kirov 二段 / Expert I
20 Solyakov Pavel Solyakov P. Solyakov Pavel Perm 初段
21 Solyakova Svetlana Solyakova S. Solyakova Svetlana Perm 二段
22 Sharafutdinova Gulnara Sharafutdinova G. Sharafutdinova Gulnara Samara
23 Piksaeva Anastasiya Piksaeva A. Piksaeva Anastasiya Yekaterinburg
24 Bretslavskaya Natalya Bretslavskaya N. Bretslavskaya Natalya Tyumen
25 Baldina Galina Baldina G. Baldina Galina Yekaterinburg
26 Saifulin Andrei Saifulin A. Saifulin Andrei Yekaterinburg
27 Astafev Mikhail Astafev M. Astafev Mikhail Yekaterinburg 二段
28 Ivanov Anton Ivanov A. Ivanov Anton Ufa Expert III
29 Galyshev Anton Galyshev A. Galyshev Anton Perm
30 Tumanin Andrei Tumanin A. Tumanin Andrei Samara
31 Tumanina Valentina Tumanina V. Tumanina Valentina Samara
32 Badamshin Shamil Badamshin S. Badamshin Shamil Ufa
33 Kinzibaev Ernest Kinzibaev E. Kinzibaev Ernest Ufa
34 Ratnikova Anna Ratnikova A. Ratnikova Anna Samara 初段 / Master I
35 Datkov Sergey Datkov S. Datkov Sergey Yekaterinburg
36 Stolbova Anastasiya Stolbova A. Stolbova Anastasiya Tyumen
37 Кувшинов Максим Tyumen
38 Talipov Denis Talipov D. Talipov Denis Ufa Expert II
39 Loginova Yulia Loginova Y. Loginova Yulia Saint Petersburg 初段 / Expert II
40 Dergunov Aleksey Dergunov A. Dergunov Aleksey Moscow Master II
41 Пикман Эдуард Tyumen
42 Гордюшин Денис Yekaterinburg
43 Vodilov Dmitriy Vodilov D. Vodilov Dmitriy Perm
44 Садовский Андрей Samara
45 Chirkova Lyudmila Chirkova L. Chirkova Lyudmila Samara
46 Шатрова Валерия Yekaterinburg
47 Nemchinova Alena Nemchinova A. Nemchinova Alena Samara
48 Kravchenko Kirill Kravchenko K. Kravchenko Kirill Samara
49 Kuzkokov Sergey Kuzkokov S. Kuzkokov Sergey Novosibirsk
50 Бойко Богдан Kirov
51 Kiselev Maxim Kiselev M. Kiselev Maxim Saint Petersburg
52 Rozhkova Anastasiya Rozhkova A. Rozhkova Anastasiya Moscow Expert II
53 Туркин Антон Yekaterinburg
54 Rogozin Leonid Rogozin L. Rogozin Leonid Perm 二段
55 Kolpakov Denis Kolpakov D. Kolpakov Denis Perm
56 Elkin Denis Elkin D. Elkin Denis Saint Petersburg
57 Дубровская Инга Tyumen
58 Sedavnykh Nikita Sedavnykh N. Sedavnykh Nikita Yekaterinburg